RYCZAŁT EWIDENCJONOWANY

formularz pit

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to jedna ze zryczałtowanych ewidencji księgowej i zarazem forma rozliczania podatku, która może być stosowana przez osoby fizyczne:

  • Prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą,
  • Osiągające przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, jeżeli umowy te nie są zawierane w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej,
  • Będące osobami duchownymi.

Korzystanie z tej formy rozliczenia wiąże się z brakiem możliwości zaliczania wydatków do kosztów uzyskania przychodów. W rozliczeniu uwzględnia się jedynie przychody z prowadzonej działalności.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych mogą opłacać podatnicy, którzy rozpoczną prowadzenie działalności i wybiorą tę formę opodatkowania, a w przypadku gdy już ją prowadzili w poprzednim roku, jeśli uzyskali przychody z tej działalności w wysokości nieprzekraczającej równowartości 150.000 euro.

 

kontakt

FORMULARZ KONTAKTOWY

Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

Wyrażam zgodę na wykorzystanie podanych informacji tylko na potrzeby tego zgłoszenia.

Invalid Input
logoDolne

Moje Podatki Sp. z o. o

ul. Montwiłła 55

05-825 Grodzisk Mazowiecki

 

 

Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili. Powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my.

Henry Ford